Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Jak zdemontować kratki zderzaka - boczne i środkową

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Jak zdemontować kratki zderzaka - boczne i środkową

    Zamieszczone przez Lukii
    Mam piszczenie (z prawej strony - wydaje mi się że przód) zwykle kiedy samochód uruchamiam po nocy i tocze się wolno tak 20-40 km/h.
    Myślę że to klocek któryś daje takie dźwięki bo jak już się napędzę i wykonam pare mocniejszych hamowań to piszczenie ustaje.
    Miałem rozbierane przednie hamulce w związku z występującym u mnie piszczeniem. Wszystko sprawdzone i przeczyszczone, w ASO twierdzą, że nie znaleźli w nich niczego, co mogłoby powodować taki dźwięk - żadnego tarcia, nieprawidłowego kontaktu z tarczą itp. Po wyjeździe z ASO dźwięk nadal występował, więc w moim przypadku to nie było to.

    Zaczynam coraz bardziej skłaniać się ku myśli, że ten dźwięk to jakiś element pod deską (może za luźno lub nieprawidłowo zamocowany) wpadający w rezonans w wyniku wibracji od pracującego silnika.

    Sprawdziłem też ostatnio, że u mnie dźwięk występuje przy dowolnych prędkościach. Wcześniej sądziłem, że tylko przy prędkości do ok. 50 km/h, ale niedawno udało mi się też wyłapać go przy ok. 70 i 90 km/h (po prostu było go dużo trudniej usłyszeć ze względu na hałas w kabinie, ale mam już na niego wyczulone ucho). Czyli wniosek jest taki, że ten dźwięk występuje przy równej, jednostajnej jeździe niezależnie od prędkości. Wydaje mi się, że rezonans jakiegoś elementu pod deską (zapewne drobnego) miałby tu uzasadnienie.

  • #2
    [O2FL] Jak zdemontować kratki zderzaka - boczne i środkową

    Witam kolegów.
    Mam problem z moją skodziawką, otóż od niedawna zaczęło coś brzęczeć na przodzie, taki dźwięk jakby stukanie jakiegoś metalu o metal, blachę. Mając chwilę czasu wlazłem w kanał odkręciłem osłonę pod silnikiem i dawaj wszystko sprawdzać. Co się okazało pękł trzpień od mocowania chłodnicy powietrza doładowującego, zaznaczone na fotce (po kliknięciu w pełnym rozmiarze) :

    [center:35504abe73]]"]Link[/center:35504abe73]

    I teraz po stronie kierowcy na nierównościach wszystkie chłodnice stukają albo o belkę zderzaka albo coś podobnego. Ze zdjęcia wnioskuję że owy trzpień jest integralną częścią intercoolera więc wymieniać całości nie zamierzam natomiast chce dostać się od przodu auta do tych chłodnic. A żeby to uczynić przydałoby się zdjąć kratki zderzaka, o tych bocznych czytałem że trzeba je wyszarpać, próbowałem ale za chiny ludowe ani drgną, siedzą jak zaspawane, natomiast jak jest zamocowana ta środkowa długa co jest centralnie pod rejestracją, proszę o wskazówki i sugestie, jakieś fotki może ktoś ma jak wyglądają zaczepy aby przy demontażu nie urwać, wszystko by się przydało. Jeśli dostanę się za kratki spróbuję jakoś zablokować te chłodnice aby nie ruszały się, nie wiem co wymyślę i jak to zrobię jeszcze ale ten dźwięk mnie po prostu irytuje.

    [ Dodano: Pią 11 Lip, 14 22:01 ]
    Tu jest mniej więcej o tym problemie tylko że po przeciwnej stronie, obawiam się ze dojdzie u mnie do tego samego....
    Forum - Octavia Club Polska
    Była O1 1.6 AEE
    Było A4 B5 1.6 ADP
    Jest O2 FL 1.9 BXE

    Komentarz


    • #3
      Tak jak czytałes, boczne kratki trzeba wyszarpac. Ją sobie pomoglem sruboktetem z gory podwarzylem a dół szarpalem.
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
      przedstawiam smerfetke

      Komentarz


      • #4
        Re: Jak zdemontować kratki zderzaka - boczne i środkową

        Zamieszczone przez Goofer
        I teraz po stronie kierowcy na nierównościach wszystkie chłodnice stukają albo o belkę zderzaka albo coś podobnego. Ze zdjęcia wnioskuję że owy trzpień jest integralną częścią intercoolera więc wymieniać całości nie zamierzam natomiast chce dostać się od przodu auta do tych chłodnic.
        W swojej Czarnej S......., podczas operacji czyszczenia IC dobierałem się do tego samego elementu i wydaje mi się, że nie warto pchać się w zdejmowanie samych kratek bo niewiele Ci to da. Prościej (biorąc pod uwagę możliwości jakie się zyskuje do naprawy wspomnianej przez Ciebie usterki) będzie ściągnąć zderzak - więcej zrobisz i nie będziesz ryzykował połamania kratek zderzaka.
        Pozdrawiam, Robreg.
        ----
        furmanka.blogspot.com fan ;-)

        Komentarz


        • #5
          Kiedyś znalazłem na yt sposób wyjęcia kratki koło halogenów/dziennych przy pomocy karty płatniczej. Koledzy na forum byli nastawieni sceptycznie ale ja zimą wyjąłem tą kartkę bez wysiłku. (Wcześniej przez kilka dni próbowałem i w efekcie pokaleczyłem palce). Poszukaj na forum, może skorzystasz że sposobu.

          link

          Komentarz


          • #6
            Re: Jak zdemontować kratki zderzaka - boczne i środkową

            Zamieszczone przez robreg
            Zamieszczone przez Goofer
            I teraz po stronie kierowcy na nierównościach wszystkie chłodnice stukają albo o belkę zderzaka albo coś podobnego. Ze zdjęcia wnioskuję że owy trzpień jest integralną częścią intercoolera więc wymieniać całości nie zamierzam natomiast chce dostać się od przodu auta do tych chłodnic.
            W swojej Czarnej S......., podczas operacji czyszczenia IC dobierałem się do tego samego elementu i wydaje mi się, że nie warto pchać się w zdejmowanie samych kratek bo niewiele Ci to da. Prościej (biorąc pod uwagę możliwości jakie się zyskuje do naprawy wspomnianej przez Ciebie usterki) będzie ściągnąć zderzak - więcej zrobisz i nie będziesz ryzykował połamania kratek zderzaka.
            Może i racja; żeby zdjąć zderzak trzeba odkręcić nadkola bo pod nimi schowane są śruby tak ? I po otwarciu maski widać jakieś kołki gumowo-plastikowe które też trzeba wyciągnąć ? Zdejmuje się tylko poszycie a belka zostaje na samochodzie ?
            Była O1 1.6 AEE
            Było A4 B5 1.6 ADP
            Jest O2 FL 1.9 BXE

            Komentarz


            • #7
              Tak, belka zostaje, a skorupa w mojej to 14 (4 w każdym nadkolu + 3 z frontu na górze i 3 na dole) wkrętów i 6 kołków wszystkiego. O ile mnie Alzheimer nie myli.

              [ Dodano: Nie 13 Lip, 14 14:56 ]
              Strasznie skomplikowanie brzmi ale na żywo to bajecznie prosta sprawa.
              Pozdrawiam, Robreg.
              ----
              furmanka.blogspot.com fan ;-)

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X